| Yarn Denier | Requeste |
|---|---|
| Yarn Strength | High |
| Yarn Moisture | High |
| Yarn Diameter | Requeste |
| Yarn Count | Requeste |
| Diameter | 0.1mm |
|---|---|
| Usage | Filter Screen |
| Packing | Plastic Bobbin |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Application | Extruder Machine |
| Type | Monofilament |
|---|---|
| Elongation | 30% |
| Application | Extruder Machine |
| Feature | Carbon Fiber Reinforced |
| Dry Heat Shrinkage | ≤8%(180 ℃/8min) |
| Material | Synthetic |
|---|---|
| Yarn Elongation | High |
| Yarn Shrinkage | Low |
| Yarn Strength | High |
| Yarn Texture | Smooth |
| Application | Extruder Machine |
|---|---|
| Diameter | 0.1mm |
| Density | 1.14 G/cm3 |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Tensile Strength | 500 MPa |
| Uv Resistance | Good |
|---|---|
| Hs Code | 5404110010 |
| Usage | Filter Screen |
| Flexibility | High |
| Elongation | 30% |
| Density | 1.14 G/cm3 |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Hs Code | 5404110010 |
| Type | Monofilament |
| Packing | Plastic Bobbin |
| Material | 100% Nylon Or Polyester |
|---|---|
| Yarn Type | Nylon 6 |
| Pattern | Raw |
| Feature | High Tenacity |
| Twist | Non Twisted |
| Material | 100% Nylon |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Style | Monofilament |
| Twist | 1300 Tmp Twisted |
| Evenness | 99% |
| Diameter | 0.08mm, 0.10mm, 0.12mm |
|---|---|
| Denier | 50D, 80D, 100D |
| Material | 100% Nylon Or Polyester |
| Yarn Type | Nylon 6 |
| Pattern | Raw |