| Material | Polyamide 6/66 Nylon6/66 Pa6/66 |
|---|---|
| Yarn Count | 1 |
| Yarn Type | Filament |
| Form | Nylon6 Resin Pellet |
| Grade | Injection Molding |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Logo | OEM |
|---|---|
| Usage | Sewing, Embroidery.Weaving,Automotive Industry |
| Application | Industrial Textile,Shoe Upper, Home Textile |
| Color | As Request |
| Packing | 80g-2500g |
| Strength | High |
|---|---|
| Thickness | Requeste |
| Application | Garment Decoration |
| Material | Nylon |
| Length | 200 Yards |
| Logo | OEM |
|---|---|
| Usage | Sewing, Embroidery.Weaving,Automotive Industry |
| Application | Industrial Textile,Shoe Upper, Home Textile |
| Color | As Request |
| Packing | 80g-2500g |
| Application | Extruder Machine |
|---|---|
| Flammability | Non-flammable |
| Diameter | 0.1mm |
| Feature | Carbon Fiber Reinforced |
| Dry Heat Shrinkage | ≤8%(180 ℃/8min) |