| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Color | Various Colors |
|---|---|
| Diameter | Varies |
| Material | PET |
| Moisture Absorption | Varies |
| Type | Polyester Monofilament Yarn |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Material | PA6 Nylon Monofilament Yarn |
|---|---|
| Yarn Application | Socks, Wrap, Shoes Upper, Etc. |
| Yarn Certification | ISO9001, SGS, Etc. |
| Yarn Color | White, Black, Red, Blue, Green, Etc. |
| Yarn Feature | High Strength |
| Abrasion Resistance | Excellent |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Water Resistance | High |
| Uv Resistance | Excellent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Chemical Resistance | Excellent |
|---|---|
| Water Resistance | High |
| Color | Transparent, White, Black, Or Customized |
| Breaking Strength | 3-8g/d |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Density | 0.92 G/cm3 |
|---|---|
| Diameter | 0.08mm-0.3mm |
| Packing | Plastic Bobbin |
| Chemical Resistance | Excellent Chemical Resistance |
| Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Logo | OEM |
|---|---|
| Usage | Sewing, Embroidery.Weaving,Automotive Industry |
| Application | Industrial Textile,Shoe Upper, Home Textile |
| Color | As Request |
| Packing | 80g-2500g |