| Resistance | Tear And Breakage |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Color | Transparent |
| Flexibility | High |
| Quantity | 1 Piece |
| Diameter | 0.08mm |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Tensile Strength | ≥ 1.5 GPa |
| Elongation At Break | ≥ 20% |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
|---|---|
| Flammability | UL94 V-2 |
| Diameter | 0.08mm |
| Elongation At Break | ≥ 20% |
| Melting Point | 225-235°C |
| Chemical Resistance | Excellent |
|---|---|
| Material | Polybutylene Terephthalate |
| Melting Point | 225-235°C |
| Diameter | 0.08mm |
| Uv Resistance | Excellent |
| Tensile Strength | ≥ 1.5 GPa |
|---|---|
| Uv Resistance | Excellent |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Color | Natural |
| Packaging | Spool |
|---|---|
| Strength | High |
| Quantity | 1 Piece |
| Durability | Long-lasting |
| Length | 200 Yards |
| Quantity | 1 Piece |
|---|---|
| Thickness | Requeste |
| Resistance | Tear And Breakage |
| Weight | 40wt |
| Flexibility | High |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Yarn Softness | Soft |
| Yarn Strength | High |
| Yarn Temperature Resistance | High |
| Yarn Type | Monofilament |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Yarn Softness | Soft |
| Yarn Strength | High |
| Yarn Temperature Resistance | High |
| Yarn Type | Monofilament |
| Tensile Strength | ≥ 1.5 GPa |
|---|---|
| Melting Point | 225-235°C |
| Weather Resistance | Excellent |
| Chemical Resistance | Excellent |
| Diameter | 0.08mm |