| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Yarn Type | Mono |
|---|---|
| Elongation | High |
| Colors | Requeste |
| Density | 1.14 |
| Eco-Friendly | Yes |
| Yarn Length | Requeste |
|---|---|
| Yarn Color | Requeste |
| Yarn Type | Monofilament |
| Yarn Strength | High |
| Yarn Denier | Requeste |
| Usage | Filter Screen |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Dry Heat Shrinkage | ≤8%(180 ℃/8min) |
| Flexibility | High |
| Application | Extruder Machine |
| Pattern | Transparent |
|---|---|
| Yarn Type | Nylon 6 |
| Delivery | Shipped In 15 Days After The Payment |
| Packing | Carton, Pallet, Customized |
| Density | 0.92 G/cm3 |
| Specification | 50D |
|---|---|
| Application | Fishing Nets, Sewing Thread, Brush Bristles, Etc. |
| Spec | 15D/1F |
| Pattern | Transparent |
| Evenness | Smooth |
| Specification | 50D |
|---|---|
| Application | Fishing Nets, Sewing Thread, Brush Bristles, Etc. |
| Spec | 15D/1F |
| Pattern | Transparent |
| Evenness | Smooth |