| Strength | High Tensile Strength |
|---|---|
| Denier | 50D-300D |
| Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Packing | Plastic Bobbin |
| Twist | Low Twist |
| Feature | Large Air Permeability |
|---|---|
| Density | 0.92 G/cm3 |
| Heat Resistance | High Heat Resistance |
| Denier | 50D-300D |
| Knot Strength | Strong Knot Strength |
| Usage | Polyester Spriral Dry Belt |
|---|---|
| Twist | Low Twist |
| Diameter | 0.08mm-0.3mm |
| Color | White, Black, Or Customized |
| Strength | High Tensile Strength |
| Elongation | Low Elongation |
|---|---|
| Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
| Knot Strength | Strong Knot Strength |
| Heat Resistance | High Heat Resistance |
| Feature | Large Air Permeability |
| Material | PET (Polyethylene Terephthalate) |
|---|---|
| Denier | 50D-300D |
| Packing | Plastic Bobbin |
| Diameter | 0.08mm-0.3mm |
| Color | White, Black, Or Customized |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 20% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 20% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |
| Diameter | 0.3mm-0.8mm |
|---|---|
| Thermal Conductivity | 0.25 W/m·K |
| Abrasion Resistance | Excellent |
| Density | 1.38 G/cm³ |
| Elongation At Break | ≥ 45% |